Warzywa zapomniane

Chcę namówić Was do uprawy warzyw przez wielu zapomianych. Czy znacie smak skorzonery, zwanej inaczej wężymordem, brukwi, endywii, pasternaku, fenkułu, trybuli, dyni makaronowej, czy rzepy? Niektóre z tych warzyw kiedyś były bardzo popularne w naszym rodzimym jadłospisie, a smak niektórych z nich poznano dopiero podczas podróży po kraju i poza jego granicami. Upowszechniając tę wiedzę mam nadzieję, że przynajmniej niektóre warzywa trafią do Waszych ogrodów i na stoły. Wiele z tych warzyw na wysokie walory smakowe, a mówiąc zwyczajnie, są po prostu PYSZNE! Trzeba tylko spróbować…
Opisując różne warzywa postaram się podać również przydatne przepisy, które będzie można później wypróbować. Szczególnie polecam je gospodarstwom agroturystycznym, miłośnikom eko-ogrodów i eko-produktów.
Zacznę od kiedyś bardzo dobrze znanej naszym rodzicom, czy dziadkom brukwi.

18 stycznia, 2015 Smaki ogroduNowości

Autor: Ogrodniczka z Zielonej Szuflady

O byciu ogrodnikiem marzyłam od dzieciństwa. Dlatego pierwszą ważną decyzją w moim życiu było pójście do szkoły ogrodniczej. Do dziś, choć minęło wiele lat, ogród to moja pasja i hobby. ZielonaSzuflada.pl to blog pisany z myślą o osobach, dzielących takie same pasje, co ja.

Ogrodniczka z Zielonej Szuflady

5 komentarzy “Warzywa zapomniane

  1. Witamy!
    Właśnie powstała nowa strona (http://blogi-ogrodnicze.pl), która skupiać będzie całą społeczność ogrodniczych blogerów, vlogerów, właścicieli fanpejdżów i stron tematycznych.
    Strona powstała głównie dlatego aby ułatwić czytelnikom śledzenie najnowszych wpisów. Wszystko będzie w jednym miejscu.
    Zapraszamy autorów do kontaktu z administratorami strony. Aby było nam łatwiej umieścić Wasz blog/vlog/fanpejdż/stronę tematyczną prosimy o wysyłanie logo oraz opisu dotyczącego strony i/lub autora. Badania dowiodły, że chętniej czyta się artykuły osób, o których coś wiemy.
    http://www.blogi-ogrodnicze.pl/kontakt/

Dodaj komentarz