Dbamy o pożyteczne owady

SONY DSCOstatnio pisałam o żyjących w ogrodzie zwierzętach. Chętnie wrócę do tego tematu, bo jestem zauroczona hotelami dla owadów. To budowle, które możemy zbić z desek, wykonując w nich różne przegródki z wypełniaczami. Takimi wypełniaczami mogą być: cegły – dziurawki, kawałki drewna z nawierconymi dziurami, ciasno ułożone gałązki, pędy trzcin, bambusów, szyszki, słoma i inne materiały, które będą  tworzyły zakamarki, w których przezimują pożyteczne owady. Z takich zimowisk chętnie skorzystają np. złotooki, dzikie pszczoły, biedronki. Hotel dla owadów może przybierać różne wielkości i kształty, ale trzeba pamiętać, żeby był wykonany z naturalnych materiałów. Najlepiej ustawić go w zacisznym miejscu w ogrodzie, gdzie obserwujemy pojawianie się największej ilości owadów w sezonie. O roli takich owadów będę pisać jeszcze niejednokrotnie.

Autor: Ogrodniczka z Zielonej Szuflady

O byciu ogrodnikiem marzyłam od dzieciństwa. Dlatego pierwszą ważną decyzją w moim życiu było pójście do szkoły ogrodniczej. Do dziś, choć minęło wiele lat, ogród to moja pasja i hobby. ZielonaSzuflada.pl to blog pisany z myślą o osobach, dzielących takie same pasje, co ja.

Ogrodniczka z Zielonej Szuflady

4 komentarzy “Dbamy o pożyteczne owady

    • Rzeczywiście z owadami zapylającymi jest coraz większy problem. Ostatnio uczestniczyłam w warsztatach dla dzieci, gdzie pokazano, jak w prosty sposób można wykonać „apartament” dla owadów. Powstał on z plastikowej butelki z odciętymi końcami, a wnętrze wypełniły puste źdźbła trzciny, odpowiednio przycięte.

Dodaj komentarz